HİTAP İŞLEMLERİ – NAKİL GİDEN PERSONEL KAYDI NASIL YAPILIR?

Nakil giden memur personel HİTAP kaydı

Başka bir resmi kuruma ya da aynı kurum altında başka bir alt birime naklen tayin giden personelin HİTAP kaydı yapılmak zorundadır. Bu işlemi yaparken öncelikle ilgili kişinin “Hizmet Cetveli” sayfası açılır ve aşağıdaki resimdeki alanlar dikkatlice doldurulur.

 

Eğer bu nakil aynı çatı altında olmayan “bir kurumdan başka bir kuruma” yapılıyorsa  ilgili kişinin HİTAP kaydında “Sebep Kod kısmına “70” yazılarak NAKLEN TAYİN GİDEN (KAMU İDARESİ DIŞI) sebebinin gelmesi sağlanır.  (Örneğin A Belediyesinden, B Belediyesine ya da Milli Eğitim Bakanlığı’ndan İç İşleri Bakanlığına tayin işlemi gibi)

Diğer taraftan aynı çatı altında bulunan kurumlar arası geçişte ilgili kişinin HİTAP kaydında Sebep Kod Kısmına “69” yazılarak NAKLEN TAYİN GİDEN (KAMU İDARESİ İÇİ) sebebinin gelmesi sağlanır. (Örneğin İç İşleri Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığından Vakıflar Genel Müdürlüğüne tayin işlemi gibi)

Nakil giden personel kaydı kısaca böyle olup HİTAP ekranında farklı iş ve işlemler hakkında bilgi almak için yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın